CNC Makinesi türleri Nelerdir, Neden kullanmalısınız ve Neden Birine İhtiyacınız Var?

23.9.2022 10:06:19

CNC Makinesi türleri Nelerdir, Neden kullanmalısınız ve Neden Birine İhtiyacınız Var? Başlıklı blog yazımıza göz atmayı unutmayın...

CNC Makinesi türleri Nelerdir, Neden kullanmalısınız ve Neden Birine İhtiyacınız Var? 

CNC Makinelerinin Türleri Nelerdir?  

Pek çok farklı CNC makinesi türü vardır, ancak en yaygın olanları yönlendiriciler, frezeler ve işleme merkezleridir. CNC yönlendiriciler, ahşap işçileri tarafından bir kereste parçasının yüzeyine karmaşık tasarımları oymak için kullanılır. Ayrıca genellikle plastik veya metal levhalardan harfleri, şekilleri ve tasarımları kesmek için tabela yapımında kullanılırlar. Freze makineleri tipik olarak, yüksek derecede hassasiyet gerektiren parçaları işlemeye alışkın oldukları metal işleme atölyelerinde bulunur. Bu makineler, küçük dilimleri keserek iş parçasından malzemeyi çıkarmak için keskin dişli döner kesiciler kullanır. Freze merkezleri ise çevresinde çeşitli noktalara bağlı birden fazla alet bulunan dönen bir iş mili kullanır. Bu, tüm aletlerin hareket etmeye gerek kalmadan aynı anda bir tarafa uygulanabileceği anlamına gelir. 

Peki Neden CNC Makinesi Kullanmalı? 

CNC makineleri bir süredir piyasada yine de 3D baskı için en popüler araçlardan biri de onlar. Onları kullananlara birçok fayda sağlarlar ayrıca kullanımları kolaydır ve insanlar tarafından rahatça kullanılabilirler. Ayrıca kurulumu ve bakımı kolaydır. Bu tür bir makineyi kullanırken özel bir eğitim veya sertifikaya gerek yoktur. CNC makineleri sınırsız sayıda şekil ve boyut oluşturabilir, bu nedenle projenizin sonunda hangi boyutta veya şekilde olmasını istediğiniz konusunda endişelenmenize gerek yoktur. Bu, 3D baskı veya enjeksiyon kalıplama gibi diğer teknolojilerle pahalı prototipleme süreçlerine olan ihtiyacı ortadan kaldırır ki CNC makineleri çok daha yüksek hassasiyet sunar. 

CNC Makinesi Kullanmanın Faydaları 

Ekonomiktir, zamandan tasarruf sağlayarak üretim süresinde kar sağlar ve kalite kontrol güvencesi arttırılmıştır. CNC makineleri, ürün üretmek isteyen herhangi bir işletme için mükemmel bir seçimdir. Her büyüklükteki şirket için uygun fiyatlı bir seçenektir ve ihtiyaçlarınızı karşılamak için özelleştirilebilen çok çeşitli kolaylıklar sunarlar.