Her makinanın kimliği olacak !

20.10.2020 12:56:58

Her CNC makinasının QR kod vasıtası ile tüm bilgilerine ve geçmişine anında ulaşabileceksiniz.

Sıfırgibi Makina Kurucu ortaklarından Berat Çetinkaya ile Röportajımız sonrasında kendisinin bizlere aktardığı bilgiler;
 

Makinelere bir kimlik verme noktasında anlatmak istediğiniz nedir?

"Ülkemiz sanayi anlamında son dönemde oldukça iyi yatırımlara şahit olmuştur. Dolayısı ile Talaşlı imalatta kullanılmak üzere birçok makine sanayicimizin yatırımları arasında en üst yerini almıştır. Dönem dönem sanayicimiz birçok nedenle makinalarını değiştiriyorlar yada satıyorlar ancak makinaya talip olan müşterilerimizin makinaların geçmişi hakkında hiç bir bilgiye sahip olamıyorlar. Bizler geliştirdiğimiz yazılım sayesinde istedikleri anda mobil olarak makinanın geçmişine ulaşabilecekler.

Geliştirdiğiniz bu yazılımı biraz açabilir misiniz?

"Sistemimiz her makinaya tanımlı bir QR kod oluşturuyor. Bu QR kod aslında makinanın kimlik kartı oluyor. Sistemimizden bu makinaya çeşitli bilgileri yüklüyoruz. Makinenin ilk çalıştığı yer, makine yapılan servis işlemleri, Hangi servisçinin ne zaman müdahale ettiği v.b. birçok veriyi kimlik kartının üzerine ekliyoruz. Aynı zamanda müşterilerimiz tekrardan bizlerden servis almaya devam ettiğinde anlık servis bilgilerini, bir sonraki bakım tarihi gibi tüm bilgileri bu kimlik kartının içine ekliyoruz."

-Peki bu kimlik kartı Nasıl Çalışıyor ?

"Sistemin bize vermiş olduğu QR kodu (kimlik kartını) makinaların üzerine yapıştırıyoruz. Müşterimiz istediği zaman telefonunun kamerasını açıp QR kodu okuttuğunda saniyeler içinde tüm data müşterimizin ekranına geliyor."

-Teşekkür ederiz, Eklemek istedikleriniz var mıdır?

"Sıfırgibi Makina olarak makinelerimizi tekrardan ilk günkü haline çevirip ve bu ürünleri tekrar tekra kullanılabilir hale getirerek ülkemiz ekonomisine bir miktarda olsa destek sağlayabilmiş olmak bizleri çok mutlu etmektedir. Aynı zamanda ihaleli makina satışlarımız ile sanayicimize En uygun fırsatlarla makina sahibi yapmak sanayimizin büyümesine ekstra katkı sağlamaktadır.Umarım hep birlikte Güçlü Türkiye! sloganımıza layik işleri başaracağız. Teşekkürler.