Satılık Cnc Torna

21.3.2023 11:58:21

Şimdi size uygun olan Satılık Cnc Torna Makinesi bulun!

Satılık Cnc Torna Tezgahı
Satılık cnc torna tezgahları, bilgisayarlı sayısal kontrol (CNC) sistemleriyle çalışır ve hassas tasarım talimatlarıyla kontrol edilir. Ana mil kullanılarak malzeme veya parçanın sabitlenip döndürüldüğü, malzemeyi işleyen kesicinin ise monte edilerek hareket ettirildiği takım tezgahlarıdır. Satılık cnc torna tezgahları hızlı, hassas ve en gelişmiş torna tezgahları olduğu için çok yaygındır.

Satılık Cnc Torna Tezgahı Nasıl Çalışır?
Basit bir satılık cnc torna tezgahı iki eksen üzerinde çalışır ve 8-2 istasyonlu  bir kuleye sabitlenir. Parçanın dönme hareketine "tornalama" denir, bu nedenle bu işleve sahip satılık cnc torna tezgahlarına cnc torna tezgahı denir. 

 Frezeleme (kesici  iş parçasının etrafında hareket eder), delme ve kılavuz çekme (bir deliğin içindeki dişleri kesen bir alet) araçları genellikle taretin içinde ayrı bir tahrikle çalıştırılır. Aktif alet, uygulamaya bağlı olarak eksenel veya radyal hareket yönünde monte edilir. Bu özellikler 3 eksenli satılık cnc tornalarda veya satılık cnc tornalarda mevcuttur. Y ekseni, alt iş milleri  veya otomasyon aksesuarları gibi aksesuarlara sahiptir.

 Satılık cnc torna tezgahlarına genellikle torna merkezleri denir. Bu gelişmiş takım tezgahları karmaşık parçaları işleyebilir. Bu makineler geleneksel tornalamanın ötesine geçer ve parçayı tek bir kurulumda bitirmek için frezeleme, delme ve tornalamayı içerir. İş parçası işleme, takım tezgahlarının üretkenliğini önemli ölçüde artırır.

Satılık Cnc Torna Tezgahı ile Neler Yapılabilir?
Bir satılık cnc torna, hem dış çapa (OD) hem de iç çapa (ID) sahip hassas dairesel şekiller üretir. satılık cnc torna tezgahları sayesinde, çeşitli endüstrilerin ihtiyaçları için hemen hemen her tür parça  işlenebilir. 
 Satılık cnc torna tezgahları, petrol ve gaz, otomotiv, havacılık, medikal, elektronik, madencilik, enerji santralleri, çelik ve kağıt fabrikaları, gemi yapımı ve inşaat makineleri gibi sektörlerde yaygın olarak kullanılmaktadır. Bu bakımdan satılık cnc torna tezgahları hayatın her kesiminde karşımıza çıkmaktadır. 

 Modern satılık cnc torna tezgahları çok eksenli çalışabilir. Örneğin, bu makineler aynı anda hem X hem de Y eksenine sahip olabilir. Farklı bir alete veya alt/ikinci iş miline sahip ikinci bir taret içerebilirler. Bu özellikler, çeşitli taşlama, delme ve kılavuz çekme işlemleri için daha verimli ve esnek olmaya yardımcı olur.

Satılık Cnc Torna Tezgahı Hakkındaki Detaylar
Bir satılık cnc torna tezgahının iki ana ekseni vardır. Bu eksenler, kesicinin iş parçasını uzunlamasına ilerletmesine izin veren Z ekseni ve kesicinin çap boyunca ilerlemesine izin veren X eksenidir. Bazı gelişmiş satılık cnc torna tezgahlarında, parçanın frezelenmesini sağlayan bir C ekseni de bulunur. C ekseni, iş parçasından farklı bir seviyede olabilir. C ekseni kesiciler, tıpkı bir freze tezgahı gibi kendi eksenleri etrafında döner. Bu durumda iş parçası istenilen açıda sabitlenir ve kesici parçayı istenilen açıda belli bir hız ve ilerleme ile işler. Yani bu işlemler başka bir tezgaha ihtiyaç duymadan torna tezgahında rahatlıkla yapılabilmektedir. 

 Satılık  cnc torna tezgahı, bilgisayarlı kontrolü sayesinde kesici takımların teknik ve hareket bilgilerini sürekli olarak kayıt altına alabilmektedir. Bu benchler ile hazırlık yaparak programın her aşamasına müdahale edebilir ve istediğiniz değişiklikleri kolayca yapabilirsiniz.

CNC Tezgahı Kısımları
CNC makinelerde eksen hareketleri yüksek hız ve ani yavaşlama gerektirir. Bu, doğru konumlandırma için çok önemlidir. Kayıtların ve sürgülerin sertliği ve titreşime zarar veren özellikleri gereklidir. Bu nedenle CNC makinelerinde düşük sürtünmeli lineer ve bilyalı rulman sistemleri kullanılmaktadır. Yataklarda ve kızaklarda  en önemli olay sürtünmedir. Sürtünme bu elementlerin aşınmasına, enerji kaybına ve sıcaklığın artmasına neden olur. Bu nedenle kılavuz ve sürgü yağlanır.

CNC makineleri, makine milini sürmek için DC veya AC motorlar kullanır. Motor, makinenin miline bağlıdır. CNC tezgahlarında işlenen iş parçasının hassasiyetini etkileyen en önemli unsur makinanın milidir. Yüksek devirde döndükleri için en ufak bir olumsuzluk bile makinenin hassasiyetini büyük ölçüde etkiler. Bu nedenle, iş parçalarını ayarlarken denge dikkate alınmalıdır.

Satılık  cnc torna tezgahlarında takımların takım tutuculara takıldığı kısma taret denir. Milin ana ekseninde çalışan takımlar burçlarla birbirine bağlıdır. Dış çaplı kesiciler, bir takım tutucu, maça ve manşon ile birleştirilmiştir. Aletlerin güvenli bir şekilde takılması ve aletlerin taretin dönmesini engelleyecek bir mesafede takılı olmaması önemlidir

CNC makinesi bu panel üzerinden kontrol edilir. İşlevler CRT ekranında görüntülenir. Simülasyonlar görüntülenebilir. Harf ve sayı tuşları kullanılarak veri girilir. Kontrol tuşları, manuel hareket için eksen seçimi, taret dönüşü, makine kafasını açma/kapama, makine milini başlatma/durdurma, soğutma sistemini açma/kapama, acil durdurma, hız/ileri alma, vb. Ayar düğmeleri vardır. Endüstride yaygın olarak kullanılan kontrol; Siemens, Fanuc, heidenhain, mazatrol ve özel kontrol panellerinden oluşmaktadır.
Teknoloji geliştikçe karmaşa parçaların, daha seri ve daha kırılgan yapım edilmesi gerekmiştir. Bilgisayar desteğiyle çalışan satılık cnc torna makinası yardımıyla tezgahın çalıştırılmasının, durdurulmasının, ekip değiştirilmesinin, eksen hareketlerinin ve buna benzer tezgahın emek harcaması ile alakalı bütün işlerin bilgisayardaki bir test ünitesi yardımıyla otomatikman test edilmesi sağlanır ve aynı hassasiyetle seri üretimi olası kılar.

Cnc Takım tezgahları, metal, plastik ve ahşap şeklinde ham madde halinde olan bir malzemeyi işleyerek bunlara muayyen bir boyut getiren üretim araçlarıdır. Nümerik programa bakılırsa çalışan ekip tezgahlarına ise nümerik kontrollü (NC-Numerical Control) ekip tezgahı denir. NC tezgahlara bilgisayar kontrolü eklenmesi ile CNC (Computer Numerical Control) torna tezgahları oluşmuştur.

CNC ekip tezgahlarında genel anlamda X ve Z ekseni olmak suretiyle iki temel eksen vardır. İşleme kapasiteleri daha geniş olan satılık cnc torna tezgahlarında eksen rakamları 3 veya daha çok olabilir. Eksenler hareket etmiş olduğu istikamet süresince kırılgan bir biçimde otomatikman pozisyonlandırılır.

Parça üstünde yapılacak değişimler ancak programın alakalı bölümünde ve hepsi değiştirilmeden seri olarak yapılır. CNC tezgahlarda NC tezgahlardan değişik olarak program durdurulabilir, değiştirilebilir, değiştirilmiş olan program son şekliyle hem işletilir bununla birlikte hafızaya alınır, sistemde ekip parçaları, boyutları vs. operatör tarafınca CNC ekip tezgahına tanımlatılabilir ve bütün bu parametrelerin test ünitesine bir defa tanımlanması yeterlidir. Bu nedenle CNC ekip tezgahlarıyla meydana getirilen imalat büyük bir esnekliğe sahiptir. Birden fazla tezgah ile emek harcama imkanı olur.

CNC tezgah test ünitesi bir güç deposu ile beslenir ve herhangi bir enerji kesintisinde program saklanır. Ayrıca CNC ekip tezgahlarında parça işlenmesi esnasında operatör müdahalesi yoktur ve böylece hem operatör hataları minimize edilir bununla birlikte en çok iş güvenliği sağlanır.

İnsan faktörünün imalatta fazla müessir olmamasından ötürü seri ve kırılgan imalat mümkündür. Böylece parça imalatına geçiş daha süratlidir. Ayrıca CNC ekip tezgahlarında iş parçası kırılgan ve sürekli aynı seviyede menfaat, kısaca CNC ekip tezgahlarının tekrarlama ve pozisyonlama hassasiyeti fazlaca yüksektir.

CNC ekip tezgahlarının avantajları yüksek bereketlilik ve parça kalitesi, rahat nitelik test, ek aparat gereksinim ve stoğunun azca olması ve tek bağlamada birden fazla muamele yapılabilmesidir. CNC ekip tezgahlarında muamele süreleri durağan olduğu için üretim plan, takip ve denetimi kolaydır. Üretilen parçalarda bozuk parça adeti oldukca azdır. Üretilen her parçanın kalitesi ve süresi aynıdır. Tezgahın emek harcama temposu yüksek ve aynıdır. Kullanılan kesici takımların ömrü daha uzundur. Önceden vakit ve maliyet tespit imkanı CNC ekip tezgahlarına emek harcama ve dizayn esnekliği sağlar. Operatörden meydana gelen şahsi yanlışlar ortadan kalkar.

İşleme tarihi kısalır, Gereksiz hız aralığı değiştirilmeleri ortadan kalkar, Bir program yazılımı ile karmaşa parçaların işlenme kolaylığı elde edilir, yeni teknolojik gelişmelerin tezgaha aktarımı mümkündür.
CNC Tezgah Türleri
CNC ekip tezgahlarından bazıları şunlardır: Satılık cnc torna tezgahları, Cnc freze tezgahı, cnc/siensi dik işleme merkezi, c eksenli satılık cnc torna, cnc dikey torna, cnc yatay torna, taşlama tezgahı, ahşap işleme cnc/siensi oyma makinesi, cnc metal işleme, cnc yatay torna, satılık cnc torna c eksen vb. Şeklindedir.

Bütün CNC tezgahların kendine özgü kapasite, operasyon kabiliyetleri vardır. CNC ekip tezgahları; mobilya, tayyare ve helikopter endüstri, otomotiv başta olmak suretiyle fazlaca muhtelif makina endüstri kollarında kullanılmaktadır. Günümüzde imalatın yapıldığı derhal derhal her alanda ve Cnc plastik kalıp imalatı işleme ile alakalı CNC endüstri tezgahları kullanılmaktadır.

Tandem Takım tezgahları olarak gerek CNC makine gerek CNC freze mevzularında anahtar teslim projeler ve satış sonrası cnc servis yardımcı hizmetleri ile sektörde farklılık yaratmaktayız. CNC Makinaları portföyümüzde fazlaca ulusal satılık cnc torna çeşitleri, Fanuc satılık cnc torna, yedek parça ve aksesuarları, CNC /siensi dik işleme merkezleri, 3 eksen CNC, eksen CNC, 5 eksen CNC, satıh taşlama tezgahları, profil taşlama tezgahları, silindir taşlama tezgahları, kalıp antreman presleri, kırılgan sert tornalama CNC makinası bulunmaktadır.
CNC Tezgahı Alım ve Satım İşlemleri
Machine Seeker, CNC makinelerinin alış ve satış yapanları bir araya toplayan bir platform olarak bilinmektedir. Bu sayede sizde ulaşmak istediğiniz CNC makinelerine, ve satmak isterseniz bu adres üzerinden işlemlerinizi gerçekleştirebilirsiniz. Machine Seeker, CNC tezgahları konusunda kapsamlı bir ticaret ve bilgilendirme imkanı sunuyor. Eğer CNC makinesi satın almak istiyorsanız, sitemiz üzerinden işlem yapabilir ve detaylı bir şekilde inceleyebilirsiniz.